Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Zvýšené krvácení velice často doprovází jaterní choroby. Co má tento orgán společného se srážením krve a jak se vlastně krvácivé poruchy projevují? To se dozvíte na následujících řádcích.
Krvácivé poruchy se objevují v případech, kdy se krev nesráží tak rychle, jak by správně měla. Projevují se zejména dlouhodobým a nadměrným krvácením. Srážení krve u zdravého člověka je komplex několika na sebe navazujících dějů, které zahrnují činnost krevních destiček a koagulačních (srážlivých) faktorů. Pokud je některá část tohoto komplexu poškozena nebo chybí, rozvíjí se právě zmiňovaná porucha.
Poruchy srážlivosti krve nejsou provázeny jen nadměrným krvácením z ran. Může se jednat i o mnohem méně nápadné známky, jako je:
Jak už bylo řečeno výše, k zástavě krvácení jsou potřeba krevní destičky a srážlivé faktory. Srážlivý neboli koagulační faktor je specifická bílkovina, která je tvořena v játrech za přítomnosti vitamínu K. Při nedostatku tohoto vitamínu nebo při poruše jaterní tkáně tvorba faktoru ustává a krev se stává méně srážlivou. Krvácení tak může být prvním varovným znakem poškození jaterní tkáně, ať už virovou hepatitidou, cirhózou, či rakovinou.
(jez)
Zdroj: www.cancer.net
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.