Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 2636. - 2640.

 521  522  523  524  525  526  527  [ 528 ]  529  530  531 

Dotaz:
Dobrý den paní doktorko, dva roky žiji s přítelem, kterému diagnostikovali hepatitidu typu C. Nakazil se infikovanou injekční jehlou při nitrožilním užívání drog. Teď již dva roky abstinuje. Minulý rok byl hospitalizován na infekčním oddělení. Měl dlohodobě zvýšenou teplotu po vytrnutí zubu moudrosti. Během pobytu v nemocnici mu udělali různá vyšetření a předepsali pouze vitamíny jako doplněk stravy. Nebyla nařízena ani přísná dieta. Důvodem je prý nízký obsah určitých pro mě nespecifikovaných jednotek. A na další kontrolu se má dostavit až teď v září. Jsme z Vysočiny, ráda bych věděla, zda-li se můžeme obrátit rovnou na nějaké specializované pracoviště třeba v Brně (popřípadě víte-li, kde přesně). Aby mu již započali léčbu v době, kdy na sobě ještě nepociťuje žádné vnější příznaky. Za odpoveď děkuji
Na specializované pracoviště většinou doporučuje ošetřující lékař, v Brně se touto problematikou zabývá např. Infekční klinika Fakultní nemocnice. Klinické příznaky nejsou kritériem započetí protivirové léčby hepatitidy C a mohou někdy zcela chybět. Hepatitida C má většinou mnohaletý průběh s pomalou progresí postižení jater. Protivirová léčba má svá úskalí a je třeba ji pečlivě připravit, její zahájení rozhodně nelze plánovat ve spěchu a bez potřebných vyšetření.
Dotaz:
Dobrý den pane doktore, ráda bych věděla jestly se z předoperačního vyšetření pozná žloutenka typu c. Děkuji předem za odpověd.
Vyšetření virových hepatitid („infekčních žloutenek“) není součástí běžného předoperačního vyšetření, pátrá se po nich, pokud se zjistí zvýšení jaterních enzymů při běžném vyšetření, které se před operací provádí. Ale pozor! Hepatitida C může mít u některých pacientů i normální hodnoty jaterních enzymů. Proto v případě rizika z přenosu je třeba po onemocnění aktivně pátrat.
Dotaz:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se žloutenka typu C může přenášet kouřením stejné cigarety s infikovaným. Případně by mě zajímalo zda je touto cestou možný přenos i jiných vážných nemocí (mám na misli virus HIV nebo sifilis) Děkuji za odpoveď
Uvedené nemoci se ústy nepřenášejí.
Dotaz:
Dobrý den, mám chronický zánět jater vlivem hepat. B, kterou jsem získala transfúzí při komplikovaném porodu. Onemocnění se projevovalo obrovskou únavou, trávicími obtížemi, vyrážkou, zvýšenými teplotami, bez zežloutnutí. Na toto onemocnění se přišlo až za sedm let biopsií jater-chronické stadium. Toto onemocnění mám již 30 let a dále mám výrazně sníženou imunitu a chronický zánět žaludku. Je možné chronické onemocnění jater ještě úplně vyléčit? Děkuji za odpověď.
Pokud se u vás jedná o aktivní onemocnění, pak je třeba toto onemocnění léčit. Jestli je možné úplné vyléčení s možností následného ukončení protivirové léčby nebo je možné dosáhnout zmírnění zánětu a dlouhodobé zbrždění jeho progrese, to by ukázalo podrobné vyšetření na specializovaném pracovišti.
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko, ráda bych vás poprosila o radu. Jsem medička. Před rokem se u mě objevilo krvácení z konečníku na stolici, štípání v konečníku, ale poté, co jsem u učení začala ležet obtíže úplně vymizeli. Letos v lednu jsem měla měsíc časté průjmy, permanentně zvýšenou teplotu a taky obtíže, o kterých má lékařka prohlásila, že se jedná o epigastrický syndrom- měla jsem jakoby pocity na častou stolici v konečníku a v oblasti epigastria jsem měla takové pálivé pocity pod kůží, zvýšenou plynatost, špatně jsem trávila některou stravu jako arašídy, atd. Nasadila mi probiotickou léčbu, protože mi prý antibiotika nasazená při průjmech oslabila střevní mikroflóru. Obtíže ustoupili a já nějak v tu dobu přišla do jiného stavu. Bohužel jsem předčasně porodila již ve 24. týdnu a na konci šestinedělí se u mě objevili zase ony potíže v epigastriu a navíc mám velmi bolestivý konečník po stolici, opět mi z něho teče krev, někdy i obarví stolici na povrchu do červena. Opět netrávím určité potraviny pořádně a stolice je často hnědooranžová. Paní doktorka říkala, že jsou to hemeroidy a ty obtíže v epigastriu a pocity jakési plynatosti způsobené životním stylem. Na gynekologii mi dělají dodatečná vyšetření na listeriózu, cytomegalovirus, rubeolu a další viry, kvůli podezření, že pohou za předčasný porod. Chci se zeptat- je možné, že moje potíže způsobuje některá z těchto nemocí a že v období těhotenství byla v útlumu? A jak s těmi hemeroidy- myslíte, že se u mě objevily po porodu? Taky mě napadá, jestli potíže s trávením které teď mám nemohou být zase od špatné mikroflóry- před měsícem a půl jsem 3 týdny užívala antibiotika- širokospektrální a celekm silná, 4x denně. Předem děkuji za odpověď.
Vaše dlouhodobé potíže pravděpodobně nesouvisí s infekčními původci (vč. anaerobního postantibiotického průjmu), mikrobiologické vyšetření stolice by mělo být v úvodu provedeno, ale bude-li negativní, je po příčině třeba pátrat vyšetřením trávicího systému gastroenterologem.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?