Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 2291. - 2295.
|
Dotaz: |
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá žloutenka typu B rozpoznat z jaternich testů ještě v průběhu inkubační doby, po dvou nebo třech měsících, děkuji. Pouze asi 1-2 týdny před rozvojem klinických příznaků.
|
Dotaz: |
Dobry den. Za jak dlouho se projevi zmeny v jaternich testech, u hep. C? Dekuju. Hepatitida C má inkubační dobu kolem 2 měsíců, tedy asi do 2 měsíců po přenosu viru.
|
Dotaz: |
Je zvýšené ALT 0,88 a T4 voný 9,0 RIZIKOVÉ?
Hodnota ALT – jaterní enzym v některých laboratořích může znamenat normální hodnotu, v některých nepatrně zvýšenou, T4 volný je zřejmě tyroxin (hormon štítné žlázy), o jeho hodnotě lze říci téměř totéž (jen spíše normální nebo lehce snížená hodnota). To je otázka, na níž bez dalších souvislostí nelze smysluplně odpovědět. Na význam těchto parametrů se musíte ptát svého lékaře, který vás vyšetřoval s konkrétním záměrem a v konkrétních souvislostech. Já pouze ze zkušenosti tuším, že může jít např. o vyšetření funkce štítné žlázy v rámci léčby chronické hepatitidy interferonem.
|
Dotaz: |
DOBRÝ DEN,NAŠEMU 4 LETÉMU SYNOVI BYLO ZJIŠTĚNO MÁLO BÍLÝCH KRVINEK A PROTO PRÝ MÁ VELMI MALOU IMUNITU.TÉMĚŘ ŽÁDNOU.JE STÁLE NEMOCEN.ČÍM BYCHOM MU MOHLI POMOCI?CO MU DÁVAT?PANÍ DOKTORKA NÁM PRÝ NĚCO NAPÍŠE.ZATÍM NIC NEMÁME.A JAK DLOUHO ASI TAK TRVÁ,NEŽ SE BÍLÉ KRVINKY ZASE VYTVOŘÍ ABY MOHL DO ŠKOLKY MEZI DĚTI.NA POZIM MĚL SALMONELOZU A OD TÉ DOBY SE NA NĚJ VŠECHNO VALÍ.JE MOŽNÉ ŽE HO TAK VYSÍLILA?PROTOŽE OD TÉ DOBY JE POŘÁD NACHLAZENÝ A NEMOCNÝ.PRŮBĚH SALMONELY BYL SLABÝ.KREV MU BRALI AŽ NYNÍ.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ. Snížený počet bílých krvinek může znamenat snížení obranyschopnosti dítěte, ale není jasné, zda jde o vrozený defekt nebo získaný v souvislosti třeba se zánětlivým onemocněním (třeba i salmonelózy). Jednoznačně odpovědět nelze, co je příčina a co důsledek. Možná je to spíše dotaz na vašeho lékaře, který souvislosti vašeho dítěte zná nebo pak imunologa.
|
Dotaz: |
Dobry den, pred casem jsem prisel do styku se zloutenkou B. Az potom (bohuzel) jsem se nechal ockovat TWINRIXem. Od druhe injekce uplynulo jiz 6 mesicu a nez pujdu na posledni, chtel bych se nechat pro jistotu otestovat. Ovlivnuje probihajici ockovani vysledek testu? Pokud ano, staci zminenych 6 mesicu jako pauza mezi ockovanim a testem? Predem dekuji za odpoved. Tuším, že se obáváte nákazy hepatitidou B, Odpověď na váš dotaz však není stručná ani jednoznačná. Vámi citované obavy příliš nedávají smysl. Pokusím se vám to stručně vysvětlit. Očkování Twinrixem sestává běžně ze 3 dávek v předepsaných intervalech (poslední opravdu za půl roku). Nevím, proč se testovat před poslední dávkou, co od testování očekáváte? Tři dávky k dosažení dostatečné účinnosti očkování prostě musí být v každém případě. Testování, zda máte po očkování dost protilátek se provádí po 1-2 měsících po 3. dávce vakcíny (poslední dávce). Pak můžeme dlouze probírat způsob kontaktu s hepatitidou B. Nepopisujete ani, kdy k němu došlo (před očkováním, v průběhu) a jakým způsobem (rizikový je pouze přenos krví a sexuálním stykem). Všechny tyto okolnosti hrají v hodnocení rizika přenosu dosti podstatnou roli.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.