Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 1926. - 1930.
|
Dotaz: |
Moc děkuji za odpověď. Jinak stale nechápu, co znamená vyléčeny pacient v případě chron. hep. b. Prosím o krátkou odpověď, myslím, že je nás tady víc co to chtějí vědět. O chr.b, na internetu moc toho není, hodně víc se píše o „cečku“.
Vyléčený pacient z hepatitidy B je takový, u něhož se zastavil zánět jater, má normální hodnoty ALT (toto není nutnou podmínkou, ALT nejsou specifické pouze pro hepatitidu B) a nemá prokázaný virus hepatitidy B v krvi.
|
Dotaz: |
děkuji za odpovědˇ, a ještě jednu otázku mám,vůbec netuším kde jsem chytla žloutenku B,jiný pohlavní styk jsem neměla a přítel ji nemá,nevím ani jiný způsob jak jsem ji dostala,je možné,že u zubaře?byla jsem v srpnu trhat zub. Rizikové jsou : krev (nitrožilní aplikace drog, operace i trhání zubů by to teoreticky také mohly být), sexuální styk a přenos od matky při porodu.
|
Dotaz: |
Dobrý den, v loňském roce mi při předoperačním vyšetření bxla zjištěna reaktivní hodnota anti HCV 5.17. Další podrobná vyšetření za 2 měsíce již v infekční poradně byla negativní. Další vyšetření za 6 měsíců byla negativní včetně normálních hodnot jaterních testů. Na další vyšetření dle lékařky již nemusím. Je možné, že při některém náhodném vyšetření třeba za několik let bude výsledek opět pozitivní, neboť vlastně nevím, proč jsem hodnoty zvýšené měla. Děkuji za odpověď. Šlo pravděpodobně o výsledek tzv. „falešně pozitivní“, protože již nebyl opakovaně prokázán. Pacient po prodělaném onemocnění má výsledek pozitivní vždy. Jinak řečeno podezření na hepatitidu C u vás nebylo potvrzeno, máte štěstí.
|
Dotaz: |
Díky moc za odpověď. Ano, ta léčba byla interferonem pegylovaným 1x týdně.
Ještě bych měl dotaz ohledně délky léčby, obvykle léčba trvá 48 týdnu, když mám tak nízkou viremii , která po celou dobu(od 10000 U/l jen klesala, jestli se neměla doba léčby interferonem o par injekci prodloužit ..?
Rozhoduje o tom lékař, nebo jsem měl požádat o prodloužení té léčby ?
Když viremie je na nule, tak HBsAg bude negativní , nebo ta reaktivita bývá i při nule ?
Díky moc za odpověď.
V současné době neexistuje žádné odborné doporučení jiné délky léčby hepatitidy B pegylovaným interferonem než 48 týdnů a pravděpodobně také žádné prodloužení délky léčby by u vás nevedlo k vyléčení. Pozitivita HBsAg vůbec s hladinou viru nesouvisí, bohužel k vymizení HBsAg dochází u chronického zánětu vyjímečně. Při alternativní léčbě jinými protivirovými léky půjde spíše o to, udržet minimální resp.nulovou hladinu viru v krvi (HBV DNA) co nejdéle, a tím zastavit jaterní zánět.
|
Dotaz: |
Dobrý den,14ti letý syn má diagnostikovánu autoimunitní hepatitidu. jaterní hodnoty:ALT 2,18 a AST 1,17. Má podstoupit jaterní biopsii. Je ještě prosím i jiné řešení? Co pro zlepšení a vyléčení stavu můžeme udělat my?
Co byste nám doporučila?
Moc děkujeme. Autoimunitní hepatitida je doménou spíše interního oboru, ale snad vám postačí i moje odpověď. Jaterní biopsie je zatím jediným dostupným vyšetřením, které umí bezpečně poznat konkrétní mikroskopické změny v jaterní tkáni a určit jejich pokročilost. Krevní testy tyto změny nerozpoznají. Sami pro léčbu kromě dodržování diety nemůžete nic udělat, speciální léčba je na odborném lékaři.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.