Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 1866. - 1870.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
je mi 32 let v 7-mi letech jsem měla mononukleózu a od 12-ti trpím silnými migrénami. Za těch 20 let jsem užívala postupně několik druhů léků, jak preventivně, tak na akutní záchvaty. 11 let užívám HA.
Dnes jsem byla u očního lékaře (v souvislosti s bolestí oka při a po záchvatech). Oči mám prý vpořádku, ale kolem rohovek mám výrazný hnědý kruh, což u lidí mého věku není běžné. Prý to může být příznak onemocnění jater. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych měla jít na nějaké vyšetření. Před půl rokem jsem měla kvůli průjmům a úbytku na váze podezření na Crohnovu chorobu (po matce), výsledek vyšetření byl negativní. Předem děkuji za radu.
Mohlo by se teoreticky jednat o tzv. Wilsonovu nemoc, což je porucha metabolismu mědi. Pokud budete mít zvýšenou hladinu mědi v krvi a sníženou hladinu ceruloplasminu, měl by vás vyšetřit internista - gastroenterolog, to je jeho parketa.
|
Dotaz: |
Dobrý večer... já bych se chtěla zeptat, jestli když jsem teď ve 3. týdnu těhotenství, kdyby mi přišel výsledek, že mám rubeolu, jestli by už bylo pozdě se očkovat... a bylo by to nebezpečné i pro dítě???? Očkování v těhotenství by nebylo možné, v případě průkazu rubeoly již také ne, vyčkejte výsledku, pak se rozhodne, co dál.
|
Dotaz: |
Chci se zeptat, jestli existuje nějaké společenstvo lidí, co se soudá s nemocnicemi ohledně nakažení hepatitidou v roce 1989. Dá se s tám něco dělat? Je to nespravedlivé, když děťátko dáte do nemocnice a ono se vám vrátí kakažené a přijde se na to až po 20ti letech... prosím, pokud víte, informujte mě, jak postupovat a jestli se dá jít soudní cestou. Myslím, že soudit se s nemocnicí, pokud byl virus teprve v roce 1989 teprve objeven by bylo zcela zbytečné, protože do té doby virus prostě nebyl znám a těžko by bylo možné kohokoliv z tohoto obviňovat. Testování na toto onemocnění bylo u nás zavedeno až v roce 1992. Je mi líto, není možné někoho obviňovat z nezajištění účinné prevence, když onemocnění do té doby na celém světě nikdo neznal!
|
Dotaz: |
Dobrý den,byla jsem s dcerou-2,5roku na prevenci u zubního lékaře.Lékařka si lehce opláchla ruce v rukavicích po předchozím pacientovi a šla na naši malou. Malá se dost bránila,takže jí lékařka sáhla na pusu a myslím i jednou do pusy a pak se už malá bránila.Já jsem ale v té chvíli uviděla, že má lékařka na rukavici dvě skvrny od jakoby zaschlé krve v části mezi prsty a nártem ruky,nevím kde všude ještě. Řekla jsem jí,ať si rukavice vymení,ale neřekla jsem jí důvod. Malou pak už vyšetřovala v čistých. Doma jsem se pak vzchopila a zavolala jsem jí, vynadala jí a řekla, co jsem viděla. Byla z toho hotová a začala se mi dušovat, že krev od jiného pacienta to být nemohla, to že vylučuje, že jí ale prý krvácí spálenina na ruce a že je možné že krev prosvítala skrz rukavici a nebo že to mohl být zbytek nějakého červeného artikulačního papírku, který prý skládala do krabičky(to se mě nezdá). Krev malé to rozhodně být nemohla,byla to jen prevence, a pán před námi neměl krvavý výkon.Rukavice si alebohužel po každém nemění,takže nevím,ze kdy je vlastně měla. A nyní moje dotazy: Doktorka mě řekla, že se mám klidně přijet podívat na její ruku i do koše na rukavice, že přísahá , že to krev nikoho jiného nebyla. Pokud ale byla, je možný přenos HCV nebo HIV takovým způsobem?O oděrkách na ústech nebo v ústech malé nevím,ale samozřejmě vyloučit je nikdy nemohu.Děkuji. Pokud nedošlo k vpravení možné krve do oděrek v ústní sliznici, pak se jistě nemohlo nic stát, ústy se tato onemocnění nepřenáší, spolehlivě je zlikviduje kyselina žaludeční. Takže vaše obavy jsou nejspíš zbytečné.
|
Dotaz: |
mužu se žloutenkou typu C nakazit používáním stejného wc s nakaženým? Určitě ne, onemocnění se přenáší výhradně krví nemocného do krevního oběhu jiné osoby. Používání společného WC není nebezpečné.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.