Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 1531. - 1535.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
dnes můj syn (2,5 roku) podstoupil u urologa tzv. rozrušení konglutinací. "Pan doktor" mu tento zákrok provedl s pomocí lékařského teploměru a následně tuby krému (tuším Mesocain, neboť mu jej vtíral i před zákrokem) - prý je to méně bolestivý způsob!Byla jsem v šoku, připadala jsem si jak v nějaké rozvojové zemi. Velice si vyčítám, že jsme k němu vůbec šli, ale to už teď nevyřeším. Pan doktor takto zřejmě postupuje běžně, obávám se, zda ho takto nemohl něčím nakazit (např. hep. typu C, proti typu B je řádně očkován). Jak máme postupovat? Máme si vyžádat vyšetření a příp. kdy a kde, nebo je tato cesta nákazy málo pravděpodobná? Mám o něj strach:(. Děkuji Vám předem za odpověď. Rozrušení konglutinací je důležitý zákrok, který zabraňuje pozdějším zdravotním potížím, lékařský teploměr se před použitím u dalšího pacienta dezinfikuje, proto bych se přenosu hepatitidy C rozhodně neobávala.
|
Dotaz: |
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mojí mamince byla před několika lety zjištěna žloutenka typu C. Byla léčena(bohužel nevím přesné podrobnosti). Bohužel se mi teď několikrát nechtěně stalo,že jsem použila neumytou skleničku ze které pila. Je nějaká možnost nákazy a nebo se nemusím obávat. Jsem ve 28.týdnu těhotenství. Děkuji za odpověď K. Hepatitida C se přenáší výhradně krví, běžný styk s nemocným ani použití jeho skleničky není rizikovým úkonem, pokud nedojde k přenosu krve do vaší otevřené ranky. Ale to jsou velmi teoretické úvahy a navíc není jasné, zda vaše maminka není z onemocnění vyléčena (píšete, že se na hepatitidu C léčila). Není důvod k přehnaným obavám.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
před několika dny mi bylo po krevních testech lékařkou na revmatologii sděleno, že jsem v minulosti prodělal hepatitidu typu B ( naměřena hodnota Anti HBs < 2 ).
Trochu jsem propátral internet a dočetl jsem se, že tato hodnota je znakem proběhlé infekce, kdy virus již není v organismu přítomen a nemůže dojít k přenosu infekce na jiné osoby.
Můžete mi prosím tuto informaci potvrdit ? A jak mohu zamezit přenosu infekce ?
Moc děkuji za odpověď.
Hodnota anti-HBs rozhodně vaši informaci nepotvrzuje, znamená negativitu těchto protilátek, která sama o sobě neříká vůbec nic, natož o prodělání této nemoci. Zřejmě šlo o pozitivitu jiného parametru, například protilátek anti-HBc, které po onemocnění zůstávají trvale pozitivní. Pokud je současně negativní parametr HBsAg, pak mohu s vaší revmatoložkou plně souhlasit a v tomto případě nemůžete toto onemocnění na nikoho přenést. Uvedené parametry by byly pouze informací o vaší proběhlé nemoci v minulosti s vyléčením.
|
Dotaz: |
Nemyslím protilátky proti hepatitidě B ty samodřejmě mám protože jsem očkován.Ale testy na ANTIGEN žloutenky typu B.Testy na antigen musejí infekci rozeznat dříve (podobně jako u HIV infekce) čili bych chtěl vědet jak dlouho od infekce se krvi objeví její antigen (u HIV je to asi 21 dní).Znovu opakuju nemyslím protilátky ale antigen HBsAg.Omlouvám se za delší dotaz. Vaše informace jsou trochu zmatené, v předchozí odpovědi jsem se pokusila vystihnout to podstatné.
|
Dotaz: |
Dobrý den,chci se zeptat jak spolehlivé je to očkování,které mi dělali ve 12 letech na hepatitidu B?Dále bych se chtěl zeptat jestli by testy na antigen žloutenky typu B prokázali měsíc starou nákazu.Děkuji za odpověď Očkování je spolehlivé asi u 95% očkovaných, měsíc starou nákazu hepatitidou B ještě nelze spolehlivě prokázat, onemocnění má delší inkubační dobu 3-6 měsíců.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.