Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 1051. - 1055.
|
Dotaz: |
Dobrý den, paní doktorko. Na koho se obrátit v Bohumíně či Ostravě pro provedení vyšetření na protilátky aHBs?
Děkuji Myslím, že máte-li rozumný důvod, můžete o vyšetření požádat svého praktického lékaře.
|
Dotaz: |
Dobry den chtel bych se optat jestli se neco plati za vysetreni jestli mam nebo nemam zloutenku.Mel jsem pohlavni styk s jednou slecnou o ktere jsem se pak dozvedel ze fetuje a je nakazena a tak bych se chtel nechat vysetrit,ale nevim jestli se za to neco plati dekuji za odpoved Na vyšetření se musíte se svým lékařem domluvit, platí se pouze regulační poplatek u lékaře jako v jiných případech.
|
Dotaz: |
Virus H.C se u syna vyskytl znovu po asi 20 letech (tehdy drogy). Běžná léčba nezabrala. Prý již existuje jeden nejméně 90%účinný lék, jenže nesmírně drahý (lékař mu řekl, že jeden milión!). Prosím, uveďte mi tuto informaci na pravou míru. Předem dík. V současné době je standardní léčbou kombinace pegylovaného interferonu a ribavirinu. Předpokládám, že toto by odpovídalo vaší informaci o neúspěšně absolvované léčbě vašeho syna. V současné době se k nám dostávají dva nové léky generického názvu boceprevir a telaprevir, které se užívají v kombinaci s výše jmenovanými léky. Tato kombinace je skutečně považována za velmi účinnou i cena by mohla zhruba odpovídat. U nás je zatím tato léčba „v plenkách“ a je určena k využití pouze pro určená odborná centra. Vysoká cena léčby zatím limituje její širší použití, ale bude potřebným pacientům schvalována zdravotními pojišťovnami postupně. U části pacientů může být účinná i opakovaná léčba standardní „levnější“ dvojkombinací. O použití konkrétní léčby by měl v každém případě rozhodnout ošetřující lékař.
|
Dotaz: |
Moje 7 letá dcerka má několik let zvýšené jaterní testy a prodělanou jednu biopsii jater.Nynější hodnoty má alt 6,7 a ast 1,5.Má naplánovanou další biopsii.Můžete mi říct něco o tomto stavu?Díky za odpověd Odpověď není jednoduchá, tyto údaje k upřesnění nestačí. Příčin jaterní nemoci vašeho dítěte může být mnoho, kontrolní jaterní biopsie může určitě lékaři ukázat, o jaké konkrétní změny jater se jedná, zda se mikroskopický nález od minule změnil a jak. Podle výsledku se pak rozhodne o dalším postupu či sledování. Dotaz směřujte na vašeho lékaře.
|
Dotaz: |
Dobrý den, paní doktorko, rád bych se Vás zeptal na jednu věc. Během dvou let jsem byl již 3x očkovaný proti žloutence. Poslední očkování proběhlo asi před 3 měsíci. Dnes mě kontaktovala lékařka, že stále nemám žádné protilátky, abych se dostavil da další očkování již čtvrté a že se také může stát, že si mé tělo nevytvoří protilátky vůbec. Znamená to, že mám snížnou imunitu nebo proč to tak může být ? Velice děkuji za Vaši odpověď a jsem s pozdravem Předpokládám že mluvíte o očkování proti hepatitidě B vakcínou Engerix B. V populaci je asi 5 % lidí, kteří nejsou schopni po očkování vytvořit protilátky. Doporučuji, abyste se nechal skutečně přeočkovat a poté zkontrolovat protilátky, pokud se nevytvoří, pak bohužel patříte do těch 5 % tzv. nonrespondentů. V takovém případě byste při případném ohrožení přenosem hepatitidy B (za vyjímečných okolností, nikoliv paušálně – třeba při krvavém poranění pacientem s hepatitidou B) musel dostat tzv. hyperimunní sérum, (Neo-Hepatect), což je látka, která obsahuje protilátky, které váš organismus není schopen vytvořit.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.