Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 516. - 520.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
včera jsem navštívila dentální hygienistku a od té doby jsem v neustálém strachu. Slečna odkládala nástroje na stolek (mezizubní kartáček), rozhodně ne na nerezový tácek a následně je používala znovu. Když mi podávala zrcadlo, abych se podívala jak si správně čistit zuby bylo potřísněné krví. Je možné, že stolek nebyl vydezinfikovaný a byla na něm krev předcházejících pacientů(makroskopicky tam nic nebylo spíše mi jde o mikroskopickou krev) Je možné se takto nakazit viry HIV, Hepatitidy B,C? Podotýkám, že mi krvácely dásně a to značně. Hoďte obavy za hlavu. Přenos hepatitid i HIV tímto způsobem je méně pravděpodobný než vaše psychická újma.
|
Dotaz: |
Dobrý den pani doktorko, navštívili jsme s dcerou chirurgickou ambulanci pro úraz. Dceru si posadily na ošetř.lůžko a po ošetření jsme si všimli, že na podložce kde seděla a opírala se rukama byla cizí krev , nevím jak stará ale byla tam ) ,dcery 100% nebyla.Hned jsme jí venku ruce umyli, ale i tak máme strach zda nemohla chytit nějakou žloutenku nebo hiv, na rukou má drobné oděrky jako každé dítě. Děkuji za odpověď Přenos hepatitid či HIV tímto způsobem je velmi nepravděpodobný.
|
Dotaz: |
Dobry den, chtela bych se zeptat jestli je pravda ze lecbou zloutenky typu C mohou vypadavat vlasy a ubyvani na vaze. dekuji Ano, u některých pacientů tomu tak je, ne vždy, ale po ukončení léčby se vše vrací k normálu.
|
Dotaz: |
Dobrý den, zajímalo by mě, zda se dá poznat hepatitida typu C na sedimentaci?Zda-li je zvýšená apod. Děkuji Diagnóza se potvrzuje vyšetřením protilátek a hladiny viru hepatitidy C v krvi, sedimentace hepatitidu C nepozná.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
náhodným vyšetřením mi bylo zjištěno ztučnění jater. Alkohol piji střídmě a zejména příležitostně (rodinné oslavy apod.) a z 99% víno. Mám mírnou nadváhu, je mi 55 let, jezdím na kole a do 53 let jsem hrála pravidelně volejbal. Nepojídám tučná jídla, ale mám velmi špatný pitný režim. Nevím z jakého důvodu došlo k ztučnění jater a obvodní lékařka na tuto skutečnost nijak nereagovala. Mám se dožadovat léčby a jakou formou by měla probíhat ? Děkuji za odpověď. Ztučnění jater může mít příčiny různé, zdaleka to není jen alkohol, ale ten k tomu může přispívat. Často jde o špatný metabolismus tuků. Vhodné by bylo vyšetření krevních tuků, pokud nebudou v pořádku, užívají se léky na snižování hladiny tuků. Doplňujícím opatřením je dieta s omezením tučných jídel, zvláště přepalovaných tuků. Rozhodně žádný alkohol. Tato problematika však spadá do oboru vnitřní lékařství nikoliv přenosné nemoci, kterými se zabývám.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.