Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 2071. - 2075.
|
Dotaz: |
Dobrý, moje dvouletá dcera má třetí den světlou stolici,paní doktorka ji udělala testy jaterní amá je posunuté. Posílá to na hygienickou stanici. Chodí se s kažým onemocněním jater do nemocnice a je možné abych byla v nemocnici s ní? děkuji U onemocnění jater dětí je pobyt v nemocnici určitě většinou žádoucí ke stanovení správné diagnózy. Pokud vím, většina nemocnic včetně naší doprovodné matky k dětem přijímá, ale je nutné vycházet z aktuálních technických možností daného oddělení. Jistě uznáte, že není možné při naplněném oddělení přijmout zdravou matku k dítěti na úkor jiného nemocného dítěte.
|
Dotaz: |
dobrý den chtěla bych se zeptat, jak dlouho musí být člověk nakažený hepaditidou C v karanténě na infekčním odd. a jestli se "céčko" da přenášet i slinama... děkuji za odpověď... Hospitalizace na infekci je nutná pouze v případě akutního („čerstvého“) onemocnění nebo při vysoké aktivitě zánětu. Délka hospitalizace je různá, odvislá od rychlosti zlepšování jaterního zánětu. Většinu pacientů zachytíme již v chronickém stadiu nemoci a hospitalizace není nutná vůbec. Slinami se virus hepatitidy C nepřenáší.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
léčím se na žloutenku typu C (PegIntron a Rebetol) a chtěl bych se zeptat jestli se stane něco zásádního když vynechám inejkci?s tím že bych pak pokračoval v běžném režimu píchání děkuji Léčba by měla být pravidelná a vynechání injekce je za určitých okolností někdy dokonce nutné, třeba při nežádoucích účincích, léčbě antibiotiky apod. Pokud máte nějaký problém, proč injekci vynechat, svěřte se svému lékaři, určitě najdete způsob, jak problém vyřešit. Někdy je možné injekci o několik málo dnů odložit, ale měl by o tom rozhodnout váš lékař. Rozhodně to nedělejte svévolně, byl byste sám proti sobě.
|
Dotaz: |
Dobrý den, chci se zeptat, zda-li existuje nějaký domácí test, jako na těhotenství, kterým by se dalo zjistit zda-li někdo má a nebo nemá žloutenku. Děkuji za odpověď. Možná ano, ale nejsem si jistá. Na rozdíl od přínosu domácích těhotenských testů bych toto testování paušálně nepodporovala. Měla bych pochybnosti o jeho spolehlivosti a kromě toho by pro interpretaci výsledků bylo stejně nutné vyšetření lékařem. Pokud máte nějaké konkrétní potíže či důvodné podezření na riziko přenosu hepatitidy, raději se ke svému lékaři vypravte.
|
Dotaz: |
Dorý den, léčím se přes 20 let na gastroenterologii, po smrti mé matky se objevil vřed dvanáctníku, postupně helikobakter, zánět žaludku. Posledních asi 5 let zlobí celé zažívání, při kontrolách a vyšetřeních byla zjištěna zrnitá, nehomogenní játra, laboratoř vč. jaterních testů vždy v pořádku, jen trochu zvýšený cukr. Stravuji se celkem rozumně, málo tuků, když tak trošku panenského oliv. oleje nebo trošku másla. Občas dietní chybu udělám vč. alkoholu (víno, pivo). Před týdnem jsem musela s kolikou na pohotovost, infúze mi pomohla. Vyšetření sono i krev , jaterní testy vše v normě. Žlučové kameny nejsou, žlučník dobrý. Znepokojuje mě to, je možné játra vyléčit úplně? (zrnitost...a tak) Děkuji za odpověď. Problémy se zažíváním zcela jistě souvisí s vředovou chorobou dvanáctníku. Nevím, jakým vyšetřením byla popsána „zrnitá játra“, zda to bylo stanoveno nějakou zobrazovací metodou (když sono ne, tak CT?). Není zcela zřejmé, zda jsou játra skutečně nemocná nebo jeví jen jakousi nejasnou odchylku v obraze, která nemusí nutně znamenat konkrétní postižení. Dotaz byste měla směrovat ke svému gastroenterologovi, tomu je jistě po dvacetiletém sledování v postižení vašeho trávicího traktu zcela jasno.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.