Vyhledávání

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 1136. - 1140.

 221  222  223  224  225  226  227  [ 228 ]  229  230  231 

Dotaz:
Dobrý deň, pracujem na kontaktnom centre s drogovo závislými jedincami a chcela by som sa opýtať na možnosti liečby hepatitídy C v prípade aktivných uživateľov? Za odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň
Aktivním uživatelům drog léčbu neposkytujeme, jedinou výjimkou je substituční léčba metadonem nebo Subutexem. U ostatních je nutná abstinence nejméně půl roku.
Dotaz:
Dobrý den. Již mnoho let mám trvale mírně někdy více někdy méně nevyhovující jaterní testy. . Žloutenku jsem snad nikdy neměl, nepiji vůbec tvrdý alkohol, denně 2 max 3 piva, stravuji se zcela běžně. Při poslední kontrole mi bylo sděleno, že se testy rapidně zhoršily. Snažím se tedy pít pouze jedno pivo, stravu přizbůsobuji pokud možno dietě. I když vím, že se to nedá takto říci, ale můžete mi říci, co mě asi tak čeká? Čeho se hlavně vyvarovat, co co nejvíce omezit? Děkuji
Ať už jde o onemocnění jater jakéhokoliv původu, stále se tam vyskytuje denní konzumace piva. Může to být také příčina vaší nemoci. Jaterní onemocnění se v průběhu let zhoršuje a pravidelná konzumace alkoholu k tomu vydatně přispívá. Pozor – velmi pokročilé onemocnění jater zabíjí!
Dotaz:
Dobrý den, paní doktorko. Mám přítele, který před lety onemocněl po transfuzi hepatitidou typu C. Dodnes má invalidní důchod. Chrozí nějaké nebezpečí mě při styku ? Děkuji za odpověď.
Sexuální styk s nemocným je považován u hepatitidy C za méně rizikový, ale nejspíš se nedá úplně vyloučit. Tento problém řeší kondom.
Dotaz:
Dobrý den,prosím o radu,zda žluté skvrny v bělmu očí,celoroční čepy na mandlích a velmi suchá a aknózní pleť v 35letech je příčinou špatné funkčnosti jater.
To není příliš pravděpodobné. Žluté skvrny na bělmu neznamenají projev „žloutenky“, celoroční čepy na mandlích znamenají chronický zánět mandlí a krční specialista by měl zvážit odstranění mandlí, s akné vám poradí spíše kožní lékař. Nedostatečnost jater mohou stanovit krevní testy.
Dotaz:
Dobrý den, velmi prosím o radu. Před cca rokem mi byl zjištěn zvýšený bilirubin, nyní jsem ve sledování v hepatální poradně, Gilbertův syndrom byl na podzim vyloučen - prý se jedná o benigní hyperbilirubinémií. Také jsem před rokem prodělala vyšetření na štítnou žlázu a žlučník vše bylo v pořádku. Minulý týden v pondělí mě začalo bolet břicho, nejvíce nejdřív pod pravým žebrem, občas píchlo někde jinde, ale vždy tak nějak na pravé straně břicha a postupně se bolest ustálila přesně mezi žebry v oblasti žaludku, taková tupá bolest a k tomu jsem měla během týdne cca 5x pocit na zvracení většinou k večeru, pak jednou i ráno, jsem bledá, unavená. Obvodní lékařka, mi v pátek vyšetřila břicho - ne žaludek, ale mě to na pohmatu nebolelo, dala mi léky NO-SPA, vzala mi krev - vyloučila tím prý zánět, to bylo vše. Bohužel k večeru se to opět zhoršovalo. V pondělí mi bylo zle, motala se mi hlava, byla jsem bílo-žlutá a k tomu se přidala migréna a tak jsem skončila na chirurgii na doporučení obvodní lékařky, kde se nic nezjistilo, pouze žaludek byl při pohmatu citlivý a tak i pan doktor doporučil gastroskopii. Chuť k jídlu mám, zatím nedokážu říct, zda se to při jídle zhoršuje,myslím však, že ne. Stravování se snažím už týden držet jako šetřící dietu. Minulý čtvrtek mi byl zjištěn opět zvýšený bilirubin 45, na podzim už byl v normě. Stravuji se celkem normálně, maso málo a pouze libové, salámy nejím, hodně mléčné výrobky, ovoce, zeleninu méně.Piji kávu 1-2 denně s mlékem, ale teď už několik dní radši ne, alkohol pouze příležitostně a málo a to pouze víno. Jediné na čem ujíždím je sladké, které si teď samozřejmě také nedávám. Minulý čtvrtek jsem nakonec absolvovala gastroskopii, kde prý nic nezjistili, vzorky nebrali. Pylorus uložen atypicky, okrouhlý, domyká. Průchodnost do D2, D2 norm. Takže prý tam nic není, vše čisté a odeslali mě do hepatální poradny. Tam mi udělali opět testy (po týdnu, předdtím jsem tam byla na plánované kontrole), bilirubin byl trochu zvýšen ze 45 na 50, utz jater, žlučníku a žlučových cest, vše v pořádku. Po vyšetření na gastroskopii jsem měla pocit, že se mi trochu ulevilo, jsem schopná se v sedě předklonit, předtím to nešlo, bolel mě žaludek. V břichu občas píchne, v oblasti žaludku, pod pravým žebrem a vpravo u stydké kosti, zhnoršuje se to k večeru. Nyní po 3 dnech, je mi o něco lépe,ale občas se teď hlavně po ránu cítím slabá, mám pocit nevolnosti. Moje obvodní doktorka si neví rady co dál se mnou. Byla bych velmi vděčná za nějakou radu jak případně dál postupovat. Z gynekologického hlediska bych prý měla být také v pořádku, shodou okolností jsem minulou středu podstoupila vyšetření a to i na utz, kde jsem se doktorovi zmínila o problémech s břichem, nic neshledal. Začínám z toho už být zoufalá. Prosím velmi o radu jak případně dál postupovat. Děkuji
Trochu nerozumím tomu, jestli byl nebo nebyl vyloučen Gilbertův syndrom, který patří mezi tzv. benigní hyperbilirubinémie. Každopádně by vaše potíže zcela nevysvětlil, pouze zvýšenou hladinu bilirubinu. Nezmiňujete hodnotu jaterní enzymů („jaterní testy“), které by měly u Gilbertova syndromu normální. Břišní potíže mohou souviset např. s onemocněním žlučníku, např. drobné kaménky ultrazvuk nemusí „vidět“. Pravděpodobně váš problém nevyřeším, ale doporučuji vyhýbat se tučným jídlům a měl by vás dále sledovat internista – gastroenterolog, který může stanovit přesnou diagnózu třeba po delším sledování.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?