Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 91. - 95.
|
Dotaz: |
Dobrý den, od konce července trpím únavou svalů, v září se přidaly bolesti zad. Navštívila jsem lékaře, vysadil mi léky na cholesterol, které jsem brala cca 2 roky (atravan). Z krevních testů bylo zjištěno AST 10,8 a ALT 8,00 + zánět štítné žlázy. S tou se léčím cca 6 let, beru eutyrox 50mg, lékař zvýšil obden na 1,5 tablety. Sono břicha bez nálezu. Dostala jsem k užívání lék Lagosa. Další krevní testy na žloutenky vyšly pozitivně na žloutenku A. Nejsem si vědoma, že bych ji někdy v minulosti prodělala, nebo s ní přišla do kontaktu. Můj lékař mi vysvětlil, že jsem ji asi někdy v minulosti měla, nedá se zjistit kdy a nemusela jsem sama mít žádné příznaky. Uklidnil mě, že nejsem pro své okolí nebezpečná, nemusím mít žádnou karanténu, ani nikdo z mých blízkých nemusí na testy. To jsem se dověděla včera, strašně mi to vrtá hlavou a vlastně tomu vůbec nerozumím. Můžete mi prosím na základě sdělených informací vysvětlit o co se u mě vlastně jedná. Moc děkuji předem za odpověď a ještě doplním, že je mi 62 let. O jaké onemocnění se u vás jedná, to nevím, vyžaduje to další vyšetření. Pokud jde o hepatitidu A, váš lékař má ve všem pravdu. Prodělání virové hepatitidy A může u řady pacientů proběhnout bez klinických příznaků, nález protilátek v krvi není neobvyklý a po prodělání nemoci jsou trvale v krvi prokazatelné. Přitom jde o nákazu z minulosti a se současným stavem to nemá nic společného, hepatitida A nikdy nepřechází do chronicity. Je to obdobné jako u řady dalších onemocnění, např. u planých neštovic, které většina pacientů prodělá v dětství, jsou v krvi také trvale prokazatelné protilátky po prodělání nemoci.
|
Dotaz: |
Dobrý dem mám dotaz ohledně heP. A.mam dceru narozenou r. 2012 je na toto povine očkování? A pokud ji dal člověk který byl u nás v domácnosti pusu mohl ji nakazit? Díky moc Očkování proti hepatitidě A není povinné. Políbením lze nákazu přenést, ale nemocní s tímto onemocněním jsou izolování na infekčním oddělení a po propuštění již zpravidla nejsou infekční. Muselo by to snad být jen u člověka, na jehož onemocnění se přišlo později.
|
Dotaz: |
Dobrý den,mám žloutenku typu C a po 4 týdnech léčby jsem již bez viru, což je skvělé. Kdybych léčbu teďka dočasně přerušila nebo vysadila třeba 2 ijekční aplikace, může to velmi ohrozit mojí lečbu?? To záleží na mnoha okolnostech, ale pokud nejde o vážný důvod přerušení (např. těžké zánětlivé nemocnění s nutností užívání antibiotik), neriskovala bych to.
|
Dotaz: |
Dobry den mam dotaz , HCV lecbu hradi pojistovna nebo nemocny sam?a jeste jeden dotaz muze byt tlak v zaludku vzdy po jildle se citim plna. a obcasny prujem naznak napr.HCV?Zlucnik nemam a JT v poradku.Dekuji moc. Léčbu řádně pojištěných osob hradí zdravotní pojišťovna. Trávicí potíže ale zřídka souvisí se samotným onemocněním hepatitidou C, chtělo by to vyšetřit.
|
Dotaz: |
Pokial po zisteni chronickej HCV (zozltnutie koze, bielok, atd) a naslednej hospitaizacie zahajim liecbu o dva, tri mesiace neskor, moze to mat vaznejsie nasledky? Dakujem. Nevím, jaké následky máte na mysli, ale vzhledem k tomu, že onemocnění probíhá velmi pomalu, do léčby není třeba spěchat. Měsíce ani pár let většinou nehraje významnou roli. Výjimkou jsou pacienti, kteří již mají pokročilou fázi onemocnění, takoví, u kterých onemocnění probíhá třeba desítky let a kde hrozí, že by již léčba interferonem nemohla být použita.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.