Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 531. - 535.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
v sobotu jsem se bouchla do hlavy do otevřeného okna při zvedání od země. Žádná boule, hlava nebolela.Od neděle bolest hlavy, jinak žádné potíže, Dnes úterý a hlava stále bolí. Mám obavy s vnitřního krvácení. Je to možné?Co mi radíte. Děkuji. Bohužel i tato možnost tu je, spěchejte k lékaři! Upozorňuji, že dotaz nezapadá do naší problematiky a internetové poradenství není provozováno on-line. V takovém případě může jít o nebezpečí z prodlení!
|
Dotaz: |
Dobrý den,před třemi dny jsem se náhodou dozvěděla,že mám žloutenku C. Za týden budu mít další výsledky,tak jen čekám.Chci se zeptat,před rokum a půl jsem porodila.Dělají se testy u novorozeňat automaticky?Netuším,jak dlouho jsem nakažená a mám strach o miminko.Děkuji za odpověď Vyšetření na hepatitidu C se u dítěte automaticky neprovádí, existuje možnost přenosu onemocnění na dítě asi v 5 % případů. Pokud bude u vás onemocnění potvrzeno, mělo by se dítě sledovat asi do 1,5 roku k vyloučení přenosu nákazy.
|
Dotaz: |
Dobrý den,
kamarádka onemocněla žloutenkou, posledních pár týdnů jsme se s ní dost vídaly. Zatím nevědí typ žloutenky - zjišťují.
Mám 3 letou dceru a bojím se, jestli jsme to nechytli. Nevím co mám dělat. :-(
Očkují se děti proti žloutence automaticky? A já taky nevím jestli jsem očkovaná... Tady je zatím noho nejasného, ještě nevíme typ onemocnění, každý má jiný způsob přenosu. Zatím nepodnikejte nic do dořešení, o co vlastně jde. Kontakty s infekčním onemocněním se zabývá epidemiolog, pokud zjistí možnost přenosu nemoci, doporučuje kontaktům vyšetření lékařem. Děti se u nás očkují pro hepatitidě B asi v 1,5 roce věku od roku 2001.
|
Dotaz: |
Dobrý den, matka má hepatitidu typu B v chronickém stádiu. Byla u nás na návštěvě a poranila se. Z ranky ji tekla krev. Šla se umýt a ranku jsme zalepili. Měla bych něčím desinfikovat umyvadlo, aby nedošlo k případné nákaze, např. ze zaschlé krve? Vím, že by se nakažená krev musela dostat do např. partnerovy krve přes nějaké poranění, ale
i tak mám obavy. Jak se má matka v této situaci nejlépe zachovat? A stačí, když si pak umyjeme ruce mýdlem, myslím tím po tom, co jsem ji ranku zalepila? Já jsem očkovaná, ale přítel ne a máme ještě i nenaočkované miminko. Moc děkuji za odpověď. Pokud nedojde k přenosu krve nemocného do krevního oběhu zdravého, nic se nestane, neporušená kůže je dostatečnou ochranou před přenosem hepatitidy B.
|
Dotaz: |
Dobrý den pani doktorko, mám dotaz ohledně nákazy žloutenky a hiv u zubaře. Musela jsem navštívit zubní pohotovost, kde mi dělali rtg. rtg bylo zabaleno v igelitu a musela jsem si ho držet primáčknuté na patře a po vyndání z úst ho sestra jen od táhla a ani nedezinfikovala a igelit také nesundala. Dostala jsem umrtvovací injekci, zub vyvrtal a vypláchla jsem si ústa připraveným kelímkem ( nevím zda třeba nebyl použitý, neviděla jsem sestru,zda ho měnila po pacientovi přede mnou, v tu chvíli jsem to pro bolest neřešila a hlavně mi to přišlo jako samozdřejmnost, ale teď mám pochybnosti). Mám strach, že jsem mohla něco chytnout z rtg a následně z kelímku, protože jsem v puse měla dva vpichy po injekci, které určitě lehce krvácely. Možná je to zbytečný strach, ale přesto mám velké obavy a inkubační doba je dlouhá ( očkovaná jsem proti žlout. A a B). Děkuji za odpověď Pochybuji, že se něco přihodilo, pokud byla dodržena obecná pravidla a pomůcky na 1 použití.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.