Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni
Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 901. - 905.
|
Dotaz: |
Léčim se na žloutenku C.Absolvoval jsem 9 injekci Pegintronu a Rebetol. Poslední injekci jsem musel vynechat.pro obnovení krvinek. Nyní mi lékař sdělil, že bílé krvinky se obnovují, ale červené ne - že bychom snad museli léčbu ukončit. Jaké jsou v takovém případě další možnosti lečby?Může se léčba přeruši a za čas opět pokračovat? Moc děkuji za Vaší odpověď. Krátkodobé přerušení léčby kvůli laboratorním změnám nemá zásadní vliv na výsledek léčby a v některých případech je pro bezpečnost pacienta nutné. Pokud by bylo nezbytné v této fázi léčbu ukončit, je však výsledek nejistý.
|
Dotaz: |
Dobrý den, obracim se na Vás s prosbou o pomoc.je mi 28 let jsem v 32 týdnu těhotenství, zjistili mi zvýšenou hodnotu ALT (1,17), za 14 dní mam jít na další odběr krve, zajimalo by mě, jak je tato zvýšená hladina nebezpečná pro miminko. Děkuji Tato okolnost sama o sobě na plod nemá žádný vliv, ale záleží na konkrétním důvodu zvýšení jaterních enzymů, pokud by se jednalo o virovou hepatitidu B nebo C, mohlo by během porodu dojít k přenosu tohoto onemocnění na dítě. Důležité je stanovit důvod zvýšení jaterních enzymů u vás. Zatím není důvod k panice, možností je mnoho.
|
Dotaz: |
Dobrý den paní doktorko,
chtěl jsem se zeptat ohledně žloutenky A,(samozřejmě vím,že nejvíc bezpečné je se očkovat),ale co,když někdo má tuto žloutenku a člověk mu podá ruku,jaká je šance,že jí pak dostane taky, případně zmenší se ta šance o dost,že si pak člověk umyje ruce. Je nebezpečné být vedle někoho např. venku,kdo má žloutenku A, pokuď se ho nedotknu a nedotknu se ani předmětu,kterého se dotkl on?
Děkuji za opdověď Pacient je při onemocnění hepatitidou A často „žlutý“, proto onemocnění nebývá přehlédnuto. Onemocnění se přenáší fekálně-orální cestou, tedy trávicím systémem z rukou znečištěných výkaly nemocného. Při řádném mytí rukou je přenos viru nepravděpodobný.
|
Dotaz: |
Dobrý večer paní doktorko, náhodou jsem našla Vaše stránky. Řeším otázku, za povolit 20leté dceři odjezd do Londýna na týdenní cestování po památkách. Vše má zařízeno, ale bojíme se prasečí chřipky. Případně - léky na prasečí chřipku by měla s sebou, ale lze je preventivně užívat? Máme zájezd zrušit? Děkuji Pravdou je, že v Londýně je zvýšený výskyt tzv. prasečí chřipky, zatím je ale uklidňující, že se málokdy jedná o těžký průběh onemocnění, ten bývá spíše u starších nebo třeba chronickou nemocí oslabených osob. Záleží pouze na vás, jak se rozhodnete.
|
Dotaz: |
Ziji v zahranici, hepatidu C mam cca 20let pred mnoha lety jsem byl vyhodnocen jako nevhodny kandidat lecby, lecba nebyla uspesna. zde v zahranici nechci podstupovat stejne peripetie jako pred mnoha lety se stejnym vysledkem, navic je lecba priliz draha. Rad bych vedel co me ceka, necitim se priliz dobre a tak bych rad znal prinaky bliziciho se konce onemocneni. S uctou Pokud není u vás vhodná protivirová léčba, pak je jedinou možností zvládnutí onemocnění transplantace jater. Její vhodnost a načasování musí zvážit transplantační lékař. Příznaky onemocnění jsou dány jeho pokročilostí, komplikacemi jaterní cirhózy (zežloutnutí, otoky nohou nebo břicha, krvácením z jícnových varixů apod.). V cirhotickém terénu se může po letech vyvinout zhoubný nádor jater. Průběžné sledování lékařem je nezbytné.
|
Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.